Boj proti plešatosti, rednutiu a miniaturizácií vlasov

12 decembra, 2022

Pri Kyklos línií sa riadime základným pravidlom: "Ak vlasy vypadávajú, nie všetko je zlé. Ak však vlasy nevypadávajú nie všetko je v poriadku."

Vedeli ste, že?

Až 80% mužov a 70% žien trpí počas života plešatením alebo vypadávaním vlasov. U žien je to 40% v menopauze a až 30% žien v plodnom veku (toto číslo každým rokom narastá). Je to skutočne obrovské číslo, ktoré priam bije na poplach.

Kedy začínam plešatieť?

Plešatenie alebo miniaturizácia vlasov sa v odbornom termíne nazýva tiež Androgenetic Alopecia, ktorá je spôsobená androgénnymi hormónmi, ktoré pôsobia na geneticky predisponované folikuly určitých oblastí pokožky hlavy.

Na obrázku je zobrazená miniaturizácia vlasov, ktorá spôsobuje to, že vlasová cibuľka sa dostáva čoraz vyššie k pokožke hlavy, nie je dostatočne prekrvená a pokožka hlavy je tak intoxikovaná. Tento jav trvá aj 20 rokov a ľudia tak postupne plešatejú. Na začiatku sú vlasy hrubé a tmavé, postupom času sa však vlasy stávajú tenšie a získavajú blond farbu až úplne zaniknú.

Vzor ženskej plešatosti

Ženská plešatosť, tiež nazývaná Female Androgenetic Alopecia, je strata vlasov u žien v dôsledku genetických príčin. Niekedy sa pridávajú aj priťažujúce príčiny rôzneho pôvodu (hormonálne, environmentálne, nutričné, chemicko-farmakologické, psychologické a pod.). Ženská plešatosť je rovnomernejšie rozložená po celom povrchu pokožky hlavy, takže zdanlivo dopĺňa frontálnu líniu.

Ženská plešatosť sa zvyčajne vyskytuje vo veku 30 až 40 rokov, ale môže sa objaviť aj v spojení s dôležitými fázami života ženy, ako je puberta a menopauza.

Dôvody plešatenia

Medzi základné dôvody plešatenia patrí genetika, hormóny a mikrocirkulácia.

Esenciálne oleje ako liek

Esenciálne oleje majú preukázateľné baktericídne účinky (účinnosť je spojená s prítomnosťou konkrétnych organických molekúl, prítomných vo vysokej koncentrácii). Terapeutická hodnota esenciálneho oleja, charakterizovaná prítomnosťou niekoľkých zložiek (prítomných aj v „stopách“), je jedinečná a v laboratóriu nie je reprodukovateľná. Komplexnosť = jedinečnosť.

Vzácnosť a jedinečnosť sa odvíja od rôznych faktorov prostredia, ako je zemepisná šírka, zloženie pôdy, tiež aby ste mali esenciu s určitými terapeutickými vlastnosťami, musíte poznať svoj vlastný „balzamický moment“, čo je obdobie roka, v ktorom sa esenciálne oleje vyrábajú miešaním rôznych rastlín. Sú väčšie a bohatšie na fytoterapeutické zložky.

Esenciálne oleje sú charakteristické účinkami na ľudské telo v troch bodoch:

  • Farmakologické - pôsobenie na hormonálne a enzymatické zložky, ktoré určujú biochemické zmeny (ako sú syntetické lieky).
  • Fyziologické - vplyv na telesné systémy, ktoré majú sedatívny alebo stimulačný účinok.
  • Psychologické - esencia sa dostane do tela pomocou dýchacích ciest.

Čo je to VEGF?

Vascular Endotelial Growth Factor - vaskulárny endoteliálny rastový faktor. Esenciálne oleje Chamaecyparis obtusa podporujú rast vlasov prostredníctvom indukcie génu vaskulárneho endotelového rastového faktora (štúdia Fitoterapia, 2010. Lee GS, Hong EJ, Gwak KS, Park MJ, Choi KC, Choi IG, Jang JW, Jeung EB. Laboratory of Veterinary Biochemistry and Molecular Biology, College of Veterinary Medicine and Research Institute of Veterinary Medicine, Chungbuk National University, Cheongju, Chungbuk, 361-763, Republic of Korea.).

Ako bojovať proti plešateniu?

Ako sme už spomínali vyššie, plešatenie je proces, ktorý trvá 5 až 35 rokov. Miniaturizácia vlasov je v prvej fáze len veľmi ťažko rozpoznateľná, po čase si však začneme všímať rednutie a stenšovanie vlasov. Dôležitý moment nastáva pri včasnej liečbe tohto problému. Váš kaderník / kadernička je človek, ktorý pozná vaše vlasy a dokáže vás upozorniť na postupne rednutie vlasov. Pre boj proti plešatosti je potrebná správna analýza vlasov a pokožky hlavy pomocou dotazníka, následne pomocou skeneru na vlasy a pokožku hlavy a v neposlednom rade výber vhodnej liečby a produktov.

Ako vybrať správne produkty?

Bez správnej analýzy je výber produktov veľmi náročný. V praxi sa stretávame s prípadmi, kedy si klient myslí, že trpí plešatosťou a hľadá tomu potrebné produkty. Skúsenosť nás však naučila že vďaka dobrej analýze zistíme, že mnohokrát trpia anomáliami pokožky hlavy, ktoré spôsobujú plešatenie. Preto výber produktov a stanovenie správnej liečby je veľmi dôležité a vyžaduje si odbornosť a kvalifikovanosť. V prípade, že vo vašom kaderníckom salóne neposkytujú tento druh služby, kontaktujte nás a my vám odporučíme kadernícke salóny s touto špecializáciou, prípadne dokážeme uskutočniť konzultáciu online.

Produktová línia

V boji proti plešatosti, rednutiu a miniaturizácií vlasov sa zameriavame na:

  • muži a ženy v menopauze,
  • ženy v plodnom veku.

Nakoľko sa jedná o hormonálnu a prírodnú liečbu pomocou esenciálnych olejov, je dôležité rozlišovať medzi ženami, ktoré sú v menopauze a ženami, ktoré sú v plodnom veku. Látky sú upravené tak, aby ženám v plodnom veku nijako neovplyvnili možnosť pre počatie dieťaťa a doplnili potrebné látky počas menštruácie.

Na základe dotazníka, analýzy a kamery vyhodnocujeme tri základne štádia liečenia:

  • prevencia,
  • poplach,
  • vysoké štádium.

© Copyright Jean Paul Mynè 2022. All rights reserved.

Pravidlá ochrany osobných údajov
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram